Jauna promenāde un citas pārmaiņas Spīķeros
Rīgas Centrāltirgus, kurš joprojām ir viens no lielākajiem tirgus laukumiem Eiropas pilsētu centros, ar saviem pieciem paviljoniem - oriģināli vācu armijas gaisa kuģu angāriem - kļuvis par zīmīgu vaibstu Rīgas mīmikā. Savu pilsētzīmes statusu ar aizvien lielāku vērienu atgūst arī Spīķeru kvartāls, kuru no tirgus šķir tikai vienas ielas platums.
Tur no 14. gadsimta atradušies kuģu kravu iekraušanas, izkraušanas punkti un noliktavas. Vēlāk tās tika piemērotas tirgus vajadzībām. Tad arī tika uzcelti piecdesmit astoņi mūra spīķeri, no kuriem līdz mūsdienām saglabājušies trīspadsmit. Sarkanās ķieģeļu ēkas būvētas vienā no 19. gadsimta eklektisma stila formālajiem apveidiem, kas bija īpaši izplatīts rūpniecības ēku un noliktavu arhitektūrā.
Šodien Spīķeru kvartāla teritorija Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielu vainagā kļuvusi par zīmīgu punktu Rīgas kultūras kartē, atjaunotajās ķieģeļu ēkās mājojot gan kultūras, gan gastronomijas projektiem - restorāniem (Kitchen, Merlin), galerijai (kim? - Laikmetīgās mākslas centrs), teātrim (Dirty Deal Teatro) un Spīķeru koncertzālei.
2013. gada augustā tika atklāta arī atjaunotā promenāde gar Daugavu starp Dzelzceļa un Salu tiltu. Gar Daugavas krastu vienā līmenī ar Krasta ielas brauktuvi līdz Salu tiltam ticis izbūvēts 1,2 kilometrus garš veloceliņš, uzstādīti jauni pontoni kuģu piestātnes vajadzībām, izveidots bērnu rotaļlaukums un izvietoti vairāki desmiti soliņi un sols gar tuneļa atbalsta sienu. Teritorijā jau veikti un plānoti dažādi apzaļumošanas darbi.
Pēc revitalizācijas projekta izpildes Spīķeru kvartāls pieteicis sevi ar jauniem kultūrdzīves plāniem un ambīcijām. Līdzās Spīķeru kvartāla radošo nomnieku dalībai Baltās nakts projektā un Rīgas svētkos, plānots līdz Spīķeriem atvest arī gaismas festivāla Staro Rīga objektus, rīkot dažādus neatkarīgus pasākumus un organizēt gadskārtu un valsts mēroga svētku svinības (Ziemassvētkus, Lieldienas, Līgo utt.).