Apgāda "Neputns" jaunumi
Apgāds „Neputns” jauno gadu aizsācis ar diviem intriģējošiem izdevumiem dzejas žanrā. Bilingvālajā samta dzejas sērijā, kurā līdz šim iznākuši Angelusa Silēziusa, Rainera Marijas Rilkes, Viljama Šekspīra, Josifa Brodska un Volta Vitmena darbi, klajā tiek laista Žaka Prevēra dzejas izlase „Šī mīlestība”. Šī krājuma dzejoļu atlase šoreiz bijusi literatūrkritiķa Antuāna Šatlē un atdzejotājas Kristīnes Sniedzes skats uz dzejnieka darbu horizontu, kas kopumā tiecas uz vārdu „mīlestība”. Antuāns Šatlē raksta: „Dažos no atlasītajiem dzejoļiem mīlestība ir kā trešais personāžs, kā trešais spēks starp divām mīlošām būtnēm. Šis trešais liek diviem ķermeņiem savienoties, lai baudītu dzīves būtības apogeju. Tajā pašā laikā šis trešais liek noņemt maskas un sasit driskās to, kas mīlētājiem šķita nesaplēšams. Tas it kā samierina divus nepazīstamus ķermeņus, divas klejojošas dvēseles, bet vienlaicīgi arī apdraud mīlētājus, kas ir gatavi pārtraukt tikko kā aizsākušās attiecības. Prevērs neslēpj šo mīlestības paradoksu. Viņaprāt, mīlestība ir kā cilvēka dabas ceļojums, kā vienpatņa ceļš pie otras līdzīgas būtnes. Ceļojums, kura laikā otrs iet līdzīgu ceļu, lai jūs visbeidzot satiktos.”
Savukārt desmit gadus pēc Pētera Draguna pirmā dzeju krājuma „Inde” (2003) iznākšanas „Neputns” laidis klajā šī talantīgā autora ilgi gaidīto jauno dzejas krājumu „Tumšā stundā”.
Savukārt tos, kurus interesē dzejnieku personīgās dzīves līkloči, iepriecinās Margaritas Gūtmanes grāmata par vienu no izcilākajām 20. gadsimta latviešu dzejniecēm - Veroniku Strēlerti. Grāmata ar nosaukumu „Dzīve ir viens vella izgudrojums. Veronika Strēlerte manās atmiņās” ļaus pietuvoties dzejnieces personības īpašajam fenomenam mūsu kultūrā. No ļoti privāta, personiska skatupunkta uzrakstīta, grāmata piedāvā arī bagātīgu vēsturisku un nezināmu trimdas literatūras dzīves materiālu.