Slacklining Rīgā
Autors: Anothertravelguide.com1 ATSAUKSME

Reti kurš no mums ikdienā aizdomājas par to, cik būtisks ir līdzsvars. Līdzsvars ir tiešākais dialogs starp mūsu ķermeni, prātu un dabas likumiem. Balansēšana, kā viena no sporta mākslām, parādījās jau Senajā Romā. Un Senajā Grieķijā. Vēl pirms tradicionālās virves staigāšanas un cirkus akrobātikas. 19. gadsimtā daži aktīvisti jaudāja virvi nostiept pat virs Niagāras ūdenskrituma, bet 20. gadsimta 70. gados virve jau tika nospriegota pilsētvidē – starp Dvīņu torņiem Manhetenā.
Lai arī pārvietošanos pa virs zemes nospriegotu virvi, tāpat kā lēkāšanu pa batutu - kā blakustreniņu balansa nostiprināšanai, sportisti, kuriem nepieciešama laba koordinācija un ķermeņa sagrupēšanās,izmantojuši vienmēr, slaklainings (slacklining) uzņēma savu attīstības kursu kā pašpietiekama brīvā laika pavadīšanas alternatīva.
Slacklining in Naples - Red Bull Airlines 2013
Tā kā slackline virve jeb, precīzāk, lenta ir plakana un nav pilnībā nospriegota – tā ir elastīga un pakļaujas dažādiem virves staigāšanas paņēmieniem un triku izpildei. No vienkāršas staigāšanas, līdzsvara treniņa, pietupieniem, pagriezieniem līdz atsperīgajam jibline, kas met atpakaļ kā batuts un ļauj mācīties lēcienus, pagriezienus, salto, dubultos backflips....
Pasaulē slackline kults attīstījās strauji, ar vērienu, un salīdzinoši nesen. Milzīgs slackline kultūras dzinējspēks bijis Gibbon Slackline lentu ražotājs, kura paspārnē aktīvistu kopiena augusi jau kopš 2007. gada.
Aktīvākais slackline laiks Latvijā bijis šis un pagājušais gads. Šobrīd Rīgā izveidojušies vairāki slackline grupējumi - draugu kompānijas, kas reiz aizrāvušies, tagad regulāri rīko treniņus – nostiepj lentas kādā no parkiem un staigā. Vieni orientējas uz vienkāršu staigāšanu un līdzsvara treniņu, citi – lentu novelk pāri ūdeņiem (waterline), citi fokusējas uz triku apguvi (trickline), vēl kāds – uz lielāku attālumu noiešanu (longline). Pamazām Latvijā parādās arī tādi, kas iemēģina lentu, kas nospriegota augstu virs zemes (highline).
Lietpratīgākie šogad lentu nostiepa pāri Baltezera kanālam - Juglā. Staigāja pāri, lēca, krita ūdenī, peldēja ārā un lieliski pavadīja laiku. Waterlining virs ūdens, piemēram, pāri baseinam, ezeram, upēm, laivu piestātnēm ir no tiesas saistošs. Svarīgi,lai ūdens būtu pietiekoši dziļš un nebūtu nekādu šķēršļu. Taču waterlining nebūt nav iesācējiem piemērotākais, tādēļ, ka, atrodoties virs ūdens, zūd zemes psiholoģiskais atbalsta punkts – zem tevis viss viļņojas un ņirb. Tālab ir jāizvēlas cits atbalsta punkts, kas atrodas lentes pašā galā – tam vajadzīga daudz lielāka koncentrēšanās.
Pilsētā lielākā aktivitāte notiek Kronvalda parkā - ierasti pa vakariem nedēļas vidū. Arī Ķengarags sevi pieteicis ar slackline kultūru.
Vienreiz gadā piedzīvojumu organizācija „Lūzumpunkts” Andrejsalā nostiepj lentas un turpina Slackline ballītes tradīciju, kas aizsākās jau pirms četriem gadiem. Tolaik visa pamatā doma sakopt vienīgo zaļo zonu, kas Andrejsalā saglabājusies, un pasākumu papildināt ar slackline aktivitāti. Šogad - 8. jūlija vakarā Andrejsala un „Lūzumpunkts” pulcēja jo lieluslackline lietpratēju un interesentu skaitu - ap 60 cilvēku. Tika novilktas aptuveni 20 lentas un norisa gan gan longline, gan jibline sacensības.
Līdzās pop-up tipa vietām, Rīgā ir arī stacionārās slackline vietas - pie „Gandrs” kāpšanas torņa Kalnciema ielā, Olimpiskajā sporta centrā virs porolonbedres, veikborda parkos - tostarp Lucavsalā, sporta kompleksa 333 trasē...
Par visu sīkāk iespējams uzzināt Facebook lapas domubiedru grupā Slackline in Latvia, kur arī notiek aktīvākā rosība. Tāpat jau vienam būs garlaicīgi un slackline entuziastu kompāniju nāksies vien meklēt. Tā ir iespēja vienam otru pamācīt, iedrošināt, rīkot sacensības. Bet iesākumā, ieteicams, vienreiz atnākt uz slackline ballīti, paskatīties, kas ko dara, saprast, kas pašu interesē un pievienoties!